13. 1. 2019

Historie o nás

Myšlenka na založení strany, která bude fungovat na demokratických principech, vznikl na společném setkání skupiny přátel, stejného, nebo alespoň podobného smýšlení na začátku léta 2018. Nechtěli jsme jen mlčky přihlížet tomu, co se děje kolem nás, kritizovat u piva, lajkovat a nadávat na sociálních sítích, že všichni dělají všechno špatně. To je sice jednoduché, ale věci se tím nezmění.

Jsme vlastenci a patrioti, kteří mají za cíl přeměnu současného, stále se zhoršujícího stavu, ve skutečně demokratickou společnost. Děláme to zadarmo a ve svém volném čase. 
Většina z nás si prošla kandidaturou do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za jiný politický subjekt s podobným politickým programem, ovšem dlouhodobá nečinnost a politikaření tohoto subjektu nás donutila tento opustit.

Za vznik Strany národní svobody můžeme považovat datum 15. -17. června 2018, kdy se zakládající členové dohodli, že společnými silami založí vlastní politické uskupení. V krátkém čase byl vytvořen přípravný výbor, název strany, logo, znak, sestaveny stanovy se základním programem a spuštěny webové stránky. Tento výbor má za úkol dovést stranu k registraci a posléze k běžnému fungování strany, dle našich stanov a programu. Členové přípravného výboru jsou: Pavel Hakr, Jiří Janata, Miroslav Hejl, Ladislav Pavlíček, Michal Plachý, Josef Macho, Eduard Vlk a Miroslav Richter.

SNS budujeme na demokratických principech a jsme připraveni navázat spolupráci s jakoukoliv stranou podobného smýšlení. Pokud Vás zaujme náš program, rádi vás přivítáme v našich řadách. Strana národní svobody je registrovaným politickým subjektem dle zákona č. 424/1991 Sb. o sdružování v politických stranách, ve znění pozdějších předpisů a dalších pozměňujících zákonů.

Share with: