Bronislav Kunc – kandidát Zlínský kraj

Motto : “ Pokud člověk své problémy neřeší sám a čeká, až je vyřeší  za něj někdo jiný, povětšinou je ten někdo jiný vyřeší jinak, než jsme očekávali a než by se nám líbilo.“

Pocházím původně z Moravského Slovácka stejně tak jako matka, otec pak z Valašska. Na své rodiče vzpomínám s láskou, hodně mi toho pro život dali hlavně toho nehmotného – otec odvahu, čest a smysl pro spravedlnost. Matka družnost a smysl pro pořádek. Oba mi poskytli oporu, zázemí a jistotu v rodině po celou dobu mého dětství a dospívání. Jako rodina vojáka jsme se často stěhovali po celé ČSR, jak velké bylo moje přání se vrátit zpět z Čech na Moravu, kam patřím.

Po absolvování gymnázia v Hradci Králové a ukončení studia na AF VŠZ v Brně se mi přání splnilo a já se vrátil zpátky na Moravu, začal pracovat jako zootechnik a založil si rodinu. Ke své rodině snad jen to, že mám/ máme dva dospělé syny, blížící se střednímu věku a zatím dvě vnoučátka …to je teď pokračování radosti v mém osobním životě.

Nestydím se za to, že jsem v minulém režimu se podílel na budování socialistického zemědělství. Nejdřív jako „Anička pro všechno“, později vedoucí střediska ŽV a ještě později jako plánovač – rozborář ZP. Nejvíc mě zaujala spolupráce s JZD Slušovice v oblasti prvovýroby a hlouběji posléze jejich systém organizace, ekonomiky a řízení. Sdružování po ose činností prvovýroby, zpracování a prodeje.

Rád bych se k tomuto tématu – zemědělství do budoucna vrátil, spíš se podílel na nápravě věcí právě v tomto odvětví za naši stranu, hnutí Prameny. Na přelomu devadesátých let ze zemědělství odcházím na různé posty ve stavebnictví, strojírenství i jako dělník výroby…Od loňského roku jsem díky Covidu, ve smyslu zeštíhlování firem do předčasného důchodu. Pracuji však příležitostně jako vrátný, ostraha v jednom velkém strojírenském podniku. Zdá se, že v současné době v osobním životě prožívám na podzim života to nejkrásnější období, ale to je na jiný příběh.

Kandiduji za stranu SNS v rámci hnutí Prameny. Naše Programy se prolínají, a hlavně jde svým způsobem o ušlechtilé sdružení, kde je síla společné myšlenky, programu i názoru a spolupráce na prvním místě před střetem a častou rivalitou v jiných stranách či hnutích a to mě oslovilo.

Share with: