Třetí Sraz vlastenců Moravy, Slezska i Čech konaný ve dnech 3. – 5. 9. 2021

Autor: Bronislav Kunc, Strana národní svobody

Nedaleko Zlína v Resortu Dešná, které bylo kdysi rekreačním střediskem JZD Slušovice, se v tomto prvním zářijovém víkendu sešli již v historii potřetí vlastenci různých stran či hnutí. Každé takové setkání vlastně dokazuje, že se spolu dokáží sejít lidé různých názorů či zvyklostí, které spojuje láska ke svobodě, smysl pro spravedlnost a kteří milují svou zemi, její historii a tradice.

První zářijový týden byl vůbec víkendem plný vlasteneckých aktivit. Zdá se, že se blýská na lepší časy a ten pocit vlastenectví i varovný hlas nás jako občanů nabývá na síle. Tak například v Čechách to bylo setkání s Volným a jeho blokem, Trikolora a hnutí Cesta pořádalo společný výstup na památečnou horu Říp. No a v neposlední řadě naše společné hnutí Prameny pořádalo v Rynholci setkání kandidátů do PS i za stranu SNS.

Tím, s čím bych vás chtěl seznámit je akce na které jsme se zúčastnili spolu s Mirkem Hejlem. Tedy již v pořadí třetí Sraz vlastenců…Vlastenci z Moravy, Slezska, Čech i že Slovenska – říkám tomu Moravská větev. Hlavní myšlenka Srazu je v tom, že se tu setkávají lidé, co mají k sobě blízko, aby se navzájem lépe poznali, sdělili si své dojmy, obhájili si své názory a jak už to bývá zahnali i žízeň. Krásný a smysluplný volnočas. Chlapské stisky rukou, ženské i mužské řečňování, ale také společný víkend plný skvělých zážitků. Že to nic neřeší? Možná víc než „koukání se“ pořád jenom do Facebooku.

Program byl různorodý, ale jako vždy se týkal současné společenské i politické scény u nás, postojů jednotlivých řečníků a tušené pravdy před volbami. Jako vzácný host a náš souputník vystoupil v den hlavního programu i europoslanec, generál ve výslužbě Ing. Hynek Blaško. Velmi razantně, byť symbolicky s vidlemi zaujal Zdenda Moravský a také kandidát Zlínského kraje za Volný blok, kamarád Víťa Ország. Otázek bylo mnoho a s tím souvisela i bohatá diskuze. Do voleb zbývá měsíc a předpokládám, že voliči budou chtít nejen Program stran či volených hnutí, ale i konkrétní návrhy a řešení v boji za lepší naši budoucnost. Držme tedy palce ať Dobro nevítězí nad Zlem, jak tomu bývá doposud jen v pohádkách…

Share with: