Vlastenecké setkání Příčovy 2020

Dne 15. 8. 2020 se uskuteční, pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, II. Vlastenecké setkání na zámku v Příčovech.

Pro celé generace našich předků bylo vlastenectví něčím pozitivním a hodným úcty. Pokládalo se za samozřejmé, že každý dobrý člověk je vlastenec. Že každý dobrý člověk miluje svůj národ a svou vlast,  že by měl pracovat k jejich zvelebení. Že základní přínos pro lidstvo je v tom, co uděláme pro svou vlast, nikoliv pro anonymní globalistickou komunitu.

Vlastenecké setkání v Příčovech je setkáním lidí, kteří tento postoj dosud sdílejí. Necítíme žádnou potřebu komentovat názory těch, pro koho jsou slova jako „vlast“, „čest“, „morálka“ a „tradice“ něčím prázdným, zbytečným nebo dokonce škodlivým. Pro nás to jsou slova důležitá, někdy až posvátná.

Proto se na příčovském zámku jednou ročně scházíme – k debatám, setkávání, seznamování, společnému pití piva… prostě příjemně strávený čas lidí, kteří si mají co říct. Pro mnoho návštěvníků je vlastenecké setkání v Příčovech také příležitostí, kdy se mohou osobně setkat s těmi, které jinak znají jenom z knihy a videí. S desítkami osobností během jediného dne.

Tak jako v roce 2019, i druhý ročník Vlasteneckého setkání v Příčovech (proběhne v sobotu 15. srpna) bude plný hvězdných jmen.

V sekci Bezpečnost a zahraniční politika promluví mimo jiné Jaroslav Štefec, Jiří Kobza a Marek Obrtel.

V sekce Výchova – rodina  – škola uslyšíte Jitku Chalánkovou, Petra Bahníka a Pavla Kalvacha.

O civilizačních perspektivách budou hovořit, mimo jiné, Josef Skála, Jiří Hejlek a Petr Hájek.

V sekce (ne)právní stát promluví Igor Němec a Stanislav Křeček.

Další zvučná jména budou zveřejněna v příštích týdnech.

Zdroj: www.vlasteneckesetkani.cz

Share with: