Prohlášení SNS k události dne 15. 6. 2019 v Lidicích

Strana národní svobody vyjadřuje rozhořčení k události, která se odehrála dne 15. 6. 2019, kdy byl účastníkům motorkářů zabráněn vstup na pietní akt s položením věnců a vyjádřením úcty obětem 2. světové války. Jediným důvodem k takovému postupu prý bylo oblečení s nápisy v azbuce a ruské trikolóry. 
Strana národní svobody  nesouhlasí s podobným jednáním, které se opakuje od vyhazování věnců a kytic na Národní třídě dne 17. 11. 2018 a stává se tak novodobým bolševickým kádrováním ne nepodobným tomu před rokem 1989. 

Svoboda projevu a v tomto případě projevením úcty obětem 2. světové války byla tímto gestem pošlapána a je o to víc zarážející, že za přítomnosti některých politiků, kteří nezasáhli. 

Připojujeme svými podpisy nesouhlas s podobným konáním zde:
https://www.petice24.com/petice_proti_postupu_vedouciho_oddleni_vztahy_s_veejnosti_pamatniku_lidice 

Zdroj: Raptor-TV.cz (https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/415658555958036/)

Celý text bez úprav zde:

Noční vlci nesměli v Lidicích klást věnce obětem nacismu tam, kde ostatní! 
Incident se odehrál 15. 6. 2019 v Lidicích, kde probíhal pietní akt kladení věnců obětem nacistů. Když se chystali k aktu kladení připojit Noční vlci, podle údajů, které máme, to měl být Filip Petlička, vedoucí oddělení prezentace Památníku Lidice, který Vlkům jejich akci překazil. Vadily mu ruské trikolóry.
(že šlo o Filipa Petličku Sputniku sdělil Marek Radkovič z Nočních vlků)

K Nočním vlkům se začala stahovat vojenská policie. Noční vlci však nechtěli vyvolat konflikt. Věnce nakonec položili jinam než ostatní, a symboly Ruska ze sebe nestrhli.
„Sám to nechápu, je to pro mě obrovské zklamání. Přijeli jsme uctít památku občanů z Lidic. (Nepřijeli jsme nikoho provokovat.) Nynější občané nás potkávali a děkovali nám, že jsme přijeli […] Absolutně nepochopím, proč se tohle vůbec stalo […] Najednou se objevil zaměstnanec památníku a řekl – ‚žádné ruské symboly. Sundejte vaše vesty‘,“ řekl Marek Radkovič (viceprezident české sekce Nočních vlků).

Den v Lidicích započal mší. Kněz pověděl: „Musíme bojovat proti zlu a v eucharistii sjednotit oběti z Lidic…“ Poté byly chystány věnce reprezentující města, politické strany, různá ministerstva a cizí země. Sjížděli se zahraniční velvyslanci. Reportér Sputniku se od (československých) Nočních vlků dozvěděl, že jim mělo být nejprve přislíbeno, že se budou moci zúčastnit kladení věnců společně s výše vyčíslenými politiky a diplomaty. Vždyť kladení věnců mělo uctít barbarsky, ba zvěrsky zavražděné obyvatele Lidic německými nacisty.

Vlci dostali ultimátum: „Chcete-li položit věnce, pak jinde než ostatní. Nebo sundejte vaše odznaky!“ 

„My nikdy naše symboly nesundáváme. Je to naše srdcová záležitost. Věnce jsme položili mimo památník. Bylo mi z toho hodně špatně. Nepochopitelné…“ (Marek Radkovič)

Share with: