Demonstrace proti diktátu EU 25. 4. 2019

Dne 25. 4. 2019 proběhla na Václavském náměstí v Praze demonstrace pořádaná hnutím SPD, kterým v podstatě odstartovala svojí předvolební kampaň do EP. Vzhledem k tomu, že hnutí SPD je v současnosti stále ještě nejsilnější opoziční stranou, která má ve svém programu zásadní body vedoucí k nutným změnám v Evropské unii, nemohli zástupci Strany národní svobody na tomto shromáždění chybět.

Při této příležitosti předal Jiří Janata – předseda SNS, spolu s Miroslavem Hejlem – místopředsedou SNS, oficiální podporu Strany národní svobody kandidátovi za SPD generálmajorovi Hynku Blaškovi. Více o vyjádřené podpoře je obsaženo ve společném prohlášení předsednictva SNS.

Na demonstraci vystoupila řada významných světoznámých hostů v čele s poslankyní a předsedkyní francouzského Národního sdružení Marine Le Pen, nejznámějším bojovníkem proti islámu, poslancem a předsedou holandské Strany pro Svobodu Geertem Wildersem a formou videozdravice promluvil z velkoplošné obrazovky Matteo Salvini. Na demonstraci byl k vidění také předseda hnutí SPD Tomio Okamura, britská europoslankyně Jenice Atkinson, lídr kandidátky SPD do voleb do Evropského parlamentu 2019 MUDr. Ivan David, CSc., a další významní hosté.

Share with: