3. celorepublikové setkání SNS 19. – 20. 4. 2019 Vizovice


Ve dnech 19. a 20. 4. 2019 se uskutečnilo v pořadí již 3. celorepublikové setkání členů Strany národní svobody. Tak jako setkání předchozí i toto se neslo v přátelském duchu s konstruktivními návrhy k organizačním změnám a dalším nezbytným krokům strany. Jedním z těch nejdůležitějších byla volba 4. místopředsedy SNS, na kterou byl navržen a následně jednomyslně schválen Miroslav Hejl a následná volba předsedy Moravskoslezského kraje, který bude po odhlasování spravovat Martin Kudláček.

Druhý den odstartovalo setkání velmi zajímavou exkurzí ve společnosti Rudolf Jelínek a.s., známé ve světě svojí produkcí ovocných destilátů. Za zajímavost stojí především to, že produkce společnosti, vyvážející své výrobky do celého světa, staví na mnohaleté tradici našich předků, kterou se snaží i nadále udržet a rozvíjet.

Společnost v roce 2003 zahájila výsadbu vlastních švestkových sadů na jižní stráni vizovického údolí, v oblasti zvané Těchlov. Po pěti letech sklidila první úrodu vizovických švestek a započala novou tradici – výrobu limitované série Vizovické slivovice.

V závěru roku 2013 rozšířila plochu svých sadů a nyní disponuje 60 ha švestkových sadů ve Vizovicích, 20 ha švestkových a třešňových sadů v Kostelanech a 80 ha meruňkových sadů na jižní Moravě.


Děkujeme všem, kteří se setkání zúčastnili, obětovali svůj volný čas a zavítali do Zlínského kraje.
Termín dalšího setkání, stejně jako místo události bude včas zveřejněno.

Share with: